Słuchawki słuchawkom nierówne

Jednym z najpopularniejszych akcesoriów dla przenośnych odtwarzaczy i innych urządzeń audio są słuchawki douszne. Co prawda, przy zakupie typowego odtwarzacza muzycznego producent najczęściej oferuje już w zestawie słuchawki douszne, jednak nie ma co ukrywać, iż są to proste i bardzo standardowe modele, które w dodatku szybko się zużywają. Tym samym, wszyscy ci, którzy są zwolennikami czystego i dobrego jakościowo dźwięku powinni zainwestować swoje pieniądze w osobny zakup dobrych słuchawek.

Wybierając odpowiednie słuchawki, dobrze jest zawsze zwracać uwagę na to, czy na kablu jest umiejscowiona regulacja głośności. Jest to bowiem znaczne udogodnienie dla użytkownika, które znacząco podwyższa komfort słuchania muzyki z odtwarzacza. Jeśli chodzi o nowoczesne, zaawansowane gadżety tego typu, to absolutnym hitem są ostatnio słuchawki przeznaczone dla sportowców. Są one umocowane na specjalnym pałąku, który zakłada się na kark, a nie na głowę (z której sprzęt często się przecież zsuwa). Co więcej, takie słuchawki douszne mają już wbudowany sam odtwarzacz, a nawet radio, dzięki czemu nie jest już potrzebne dodatkowe urządzenie służące do odtwarzania. Co ciekawe i z pewnością warte zapamiętania, takie słuchawki potrafią kosztować niekiedy zaledwie kilkanaście złotych. Zła wiadomość jest jednak taka, że nie są one szczególnie wygodnym rozwiązaniem, jako że całość znajduje się z tyłu głowy użytkownika.

Ciekawą propozycją słuchawek są także te, które zaczepia się o małżowiny uszne za pomocą plastikowych haczyków. Są one dosyć wygodne, bo nie wypadają tak łatwo z uszu.