Przenośny odtwarzacz dla melomana

Rozeznając się w podstawowych parametrach technicznych przenośnego odtwarzacza audio, warto uprościć sobie zadanie i zastanowić się na samym początku jak bardzo i do czego będzie on nam w głównej mierze przydatny. Ci, którzy potrzebują tego sprzętu tylko i wyłącznie do słuchania muzyki, czy to w podróży czy podczas pracy lub wypoczynku, z pewnością z góry powinni odrzucić wszelkie propozycje, które zwykło się określać mianem wysokiej klasy. Są to bowiem sprzęty na tyle zaawansowane, że ich zastosowanie jest bardzo różnorodne, a niekiedy nawet dosyć złożone. Jeżeli naszym celem jest przede wszystkim słuchanie muzyki, to w zupełności powinien wystarczyć nam dosyć standardowy model odtwarzacza.

Melomani, którzy pragną czerpać maksymalną satysfakcję ze słuchania swoich ulubionych melodii za pomocą odtwarzacza CD, niewątpliwie powinni zainteresować się kwestią formatów dźwiękowych jakie obsługuje dany sprzęt. Możemy tu wyróżnić takie opcje jak : WMA, MP3 (najbardziej popularne), FLAC, AAC, APE, M4A, czy lossless. Im więcej możliwości tym lepiej. Pożądanym jest także, aby taki przenośny odtwarzacz posiadał wbudowaną pamięć. Jej pojemność powinna wynosić przynajmniej 8 GB.

Nawet jeśli skupiamy się tylko na samej muzyce, to mimo wszystko, warto jednak zadbać również o poboczne, jednak na dłuższą metę bardzo istotne, kwestie jak na przykład masa urządzenia. Wiadomo, że im lżejsze, tym lepsze i bardziej wygodne w użytkowaniu. Podobnie z czasem pracy i ładowania. Wybierajmy takie sprzęty, które potrafią pracować po kilkanaście godzin bez przerwy oraz ładują się nie dłużej niż dwie, do trzech godzin.