Japońska precyzja

W niemal każdej branży można spotkać się ze zjawiskiem, które polega na tym, że dobre i cenione marki niezmiennie oferują wysoką jakość swoich produktów, i to niezależnie od danego modelu, okresu czasu, czy innych zmiennych. Nie inaczej jest też w przypadku branży audio. Jednym z najbardziej reprezentatywnych przykładów dla takich marek może być tutaj japoński twór Accuphase. Trzeba przyznać, że jest to marka z prawdziwymi tradycjami, jako, że na rynku istnieje już od niemal czterdziestu lat.

Pomimo upływu czasu Accuphase nie stracił na wartości, a wręcz przeciwnie. Ten wieloletni japoński producent nie wzbrania się jednocześnie przed ciągłym podejmowaniem wyzwania związanego z konsekwentnym podążaniem za najnowszymi trendami. Od lat produkuje solidne i widocznie dopracowane wzmacniacze, które skrupulatnie wyposaża w dodatki wynikające z osiągnięć współczesnej techniki. Charakterystyczną cechą dla wzmacniaczy tej marki jest ponadprzeciętna szerokość sprzętu, co sprzyja wrażeniu okazałości. Podobnie jest z kolorystyką, w której utrzymane są sprzęty marki Accuphase. Można powiedzieć, że dominuje tu szlachetne połączenie złota z odcieniem miedzianym. Nie spotkamy się tu raczej z minimalistycznymi skłonnościami, gdyż produkty tej marki posiadają wszelkie możliwe regulacje (bas, balans, tony wysokie). Wzmacniacze Accuphase są także zaopatrzone w funkcję loudness, przełącznik MM, MC, wyjście słuchawkowe, a także przełącznik gniazd głośnikowych. Ponadto istnieje możliwość odłączenia regulatorów barwy, co pozwala na skrócenie ścieżki sygnałowej.

Można się spotkać z licznymi opiniami, iż wzmacniacze tej marki są na tyle porządnie wykonane, iż nawet po upływie dziesięciu lat wciąż wyglądają jak nowe. Więcej dowiesz się na stronie Top Hifi.