Jaki projektor wybrać?

Ceny projektorów do kina domowego ostatnio znacząco spadają. Dla wielu jest to dogodna okazja, aby poczynić zakup tego sprzętu w atrakcyjnej cenie. Czym jednak warto kierować się podczas procesu poszukiwania najbardziej odpowiedniego projektora?

Warto wyjść od pewnej prawdy, a właściwie faktu, zgodnie z którym projektor najlepiej sprawdza się podczas nocnych seansów filmowych, natomiast nie będzie dobrym pomysłem dla tych, którzy potrzebują posiadać całodzienny dostęp do różnych kanałów, na przykład informacyjnych. W tym drugim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie zakup telewizora. Wracając jednak do projektorów, to większość z nich wykorzystuje obecnie lampy LED, które w porównaniu z klasycznymi modelami lampowymi cieszą dużo większą żywotnością – aż do trzydziestu tysięcy godzin. Użytkując więc taki projektor z przeciętną częstotliwością, będziemy mogli się nim cieszyć przez dobrych kilka lat. Projektor jest także dobrym pomysłem wtedy, kiedy zależny nam na jak największej przekątnej obrazu. Dokonując jego zakupu warto jednak zwrócić szczególną uwagę na parametr, jakim jest współczynnik projekcji, znany z angielskiego, jako throw ratio. Istnieje tutaj taka zależność, że im jego wartość jest niższa, tym bliżej ekranu można dokonać instalacji samego projektora. W dodatku, sami możemy obliczyć sobie ten parametr. Odbywa się to poprzez podzielenie odległości od ekranu przez jego szerokość.

Ci, którzy cenią sobie komfort oglądania powinni się zaopatrzyć w projektor z rodzaju Ultra Short-Throw. Posiada on specjalny układ luster, dzięki któremu jest zdolny wyświetlać obraz na powierzchni ściany, pod którą jest ustawiony.

Dodatkiem do projektora może być amplituner AV, więcej informacji na stronie : http://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v379.html