Historia Walkmana

http://www.tophifi.pl/

Kto by pomyślał, że walkman ma już dzisiaj nieco ponad trzydzieści pięć lat! Pierwszy rynkowy model pojawił się w około dwa lata po zapoczątkowaniu produkcji płyt CD na masową skalę. Narodziny Walkmana datuje się więc na rok 1984. Wraz z kolejnymi latami sprzęt ten podlegał coraz to nowszym procesom udoskonalania, aż w końcu został wyparty przez model nowszej generacji, któremu nadano nazwę Discman, czy też CD Walkman. Ciekawostką, o której zapewne wie bardzo wąskie grono osób jest to, że Walkman w kwestii swojego wyglądu miał być inspirowany flakonikiem perfum! W początkowej wersji miał on bardzo małą pamięć, gdyż plasowała się ona poziomie zaledwie 512 MB.

Dosyć przełomowym momentem był rok 2003, kiedy to pojawił się na rynku pierwszy Walkman dysponujący wbudowaną pamięcią flash o pojemności 25 MB. W dodatku, posiadał on zdolność obsługi wymiennych kart pamięci. Kolejną wersją Walkmana była popularna MP3, która miała stanąć w konkury z iPodem. Sprzet MP3, pomimo swojej 20 GB pamięci przegrał jednak ten pojedynek, gdyż jego cena okazała się być nieco zbyt wygórowana. Kosztował wtedy około 400 dolarów. W kolejnym etapie powstał Walkman, który był wyposażony w ekran dotykowy. Został on wyprodukowany przez Sony i miał być konkurencją dla iPoda Touch. Koniec końców, nie udało mu się jednak zdobyć odpowiednio dużej i przynoszącej znaczące zyski popularności.

W roku 2013 pojawił się za to Walkman, który posiadał dotykowy wyświetlacz i bazował na popularnym do dzisiaj systemie operacyjnym o nazwie Android.