Głośniki za 100 złotych – dobry pomysł?

Wielu z nas dochodzi do wniosku, że proste systemy audio, w które zaopatrzone są dzisiejsze laptopy, to niewystarczające wyposażenie dla współczesnego użytkownika, który za pośrednictwem swojego osobistego komputera pragnie także słuchać muzyki, oglądać filmy, czy też grać w ulubione gry. Wiadomo jednak, iż nikt nie chce przepłacać na rzecz tego dodatkowego zakupu. Okazuje się jednak, że na rynku istnieje, co najmniej kilkanaście zestawów głośników, które można nabyć w cenie nieprzekraczającej kwoty stu złotych. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Godne rozpatrzenia marki to w tym przypadku Altec Lansing, Creative Labs, Logitech, Manta Multimedia MM 1450, Sweex, czy Tracer. Wielu z nas zastanawia się jednak, czy w dobie popularności zestawów wielokanałowych, kupno klasycznego zestawu stereo ma jeszcze w ogóle jakiś sens. Okazuje się, że ma. Głównie dlatego, że za niewielką sumę można zaopatrzyć się w niezłej jakości zestaw, na który składają się dwie małe kolumny, albo dwie satelity zaopatrzone w subwoofer (specjalny głośnik niskotonowy). Podobny pod względem parametrów sprzęt, tyle że nowszej generacji, wiąże się już z koniecznością poniesienia niemal trzykrotnie większego kosztu. Jeśli więc nie mamy szczególnie wygórowanych wymagań, warto pozostać przy tej standardowej i niedrogiej opcji.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za słusznością zakupu sprzętu stereo, w tym prostych głośników, jest fakt, że materiał audio w zdecydowanej większości jest stanowiony przez nagrania stereo. Z pewnością docenią to amatorzy gier oraz filmów oglądanych za pośrednictwem komputera.